• Przedszkole

•

W NASZYM PIĘKNYM, STARYM TORUNIU JEST WIELE PRZEDSZKOLI… ALE JEDNO JEST PRZEDSZKOLE POD ŚWIERKAMI – TO PRZEDSZKOLE, GDZIE RADOŚĆ I UŚMIECH DZIECKA MIESZKA Z NAMI….

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA

1.      Przedszkole usytuowane jest w centrum osiedla w budynku przy ulicy Gagarina 130 (6 oddziałów) i w budynku przy ulicy Fałata 96 (2 oddziały).

2.     Sale dziecięce posiadają nowoczesne umeblowanie, są wyposażone w różnorodne materiały dydaktyczne i w specjalnie dobrane zabawki, które wszechstronnie stymulują rozwój dziecka.

3.     Kadra pedagogiczna jest wszechstronnie przygotowana do pracy z małym dzieckiem.

4.     Specjalnie dla dzieci stworzono nowoczesną kuchnię spełniającą wszelkie wymogi unijne.

5.     Oprócz zajęć edukacyjnych, będących realizacją podstawy programowej, prowadzimy zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika, taniec towarzyski, piłka nożna.

6.     Zapewniamy profesjonalną opiekę logopedyczną.

7.     Prowadzimy szeroką współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

8.     Przedszkole uczestniczy w przedsięwzięciach kulturalnych i oświatowych odbywających się na miejscu oraz na terenie naszego miasta.

9.     Zapewniamy dzieciom kontakt z teatrami i kinem.

10.   Szeroko współpracujemy ze środowiskiem lokalnym – korzystamy z zajęć edukacyjnych proponowanych przez Bibliotekę Miejską, Ogród Zoobotaniczny, Schronisko dla zwierząt.

OTOCZENIE PRZEDSZKOLA

1.      Przedszkole położone jest w centrum osiedla; posiada dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej

2.     W najbliższym sąsiedztwie znajduje się UMK, szkoła podstawowa.

3.     W bliskim otoczeniu przedszkola znajduje się las i park miejski.

4.     Ogród przedszkolny wyposażony jest w różnorodne zestawy zabawowe specjalnie dostosowane dla dzieci poniżej szóstego roku życia.

PRZEDSZKOLE JEST MIEJSCEM DOBREJ ZABAWY, MĄDROŚCIĄ, SZCZĘŚCIEM, RADOŚCIĄ

·           Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, przyjaznym dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Pomagamy naszym wychowankom rozwijać umiejętności, zdolności, talenty i podstawy wzajemnej tolerancji.

·           Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.

·           Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości.

·           Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.

·           Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

·           Chcemy wychować dzieci na dobrych i wartościowych ludzi, pomagamy dzieciom zrozumieć siebie, innych ludzi i otaczający ich świat.

·           Chcemy zaspakajać różnorodne potrzeby dzieci: poznania, bezpieczeństwa, przyjaźni, uznania i samorealizacji.

·           Przyzwyczajamy do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

·           Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców.

·           Stwarzamy przyjazną, domową atmosferę oraz zapewniamy optymalne warunki do rozwijania osobowości dzieci, zaspokajamy potrzeby dzieci, wspieramy je w rozwijaniu zdolności i zainteresowań.

·           Stwarzamy atmosferę akceptacji, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, w której dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności rozwijając swoją osobowość i aktywność wobec siebie, inny ludzi i otaczającego go świata.

·           Kształtujemy i rozwijamy postawy twórcze swoich wychowanków, stosujemy aktywne metody i techniki rozwijania zdolności twórczego myślenia.

·           Wykorzystujemy naturalną potrzebę działania dzieci stwarzając takie sytuacje, które wyzwalają u nich przeżycia i skłaniają do kreatywnego ich wyrażania.

·           Uczymy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka.

·           Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględniamy potrzeby środowiska.

·           Wychowujemy dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z trudnościami.

·           Otwieramy się na propozycje rodziców, ich udział w życiu przedszkola – partnerska współpraca z rodziną dziecka.

·           Podążamy za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektujemy jego potrzeby, wspieramy w dążeniu do samodzielności i niezależności.